Politechnika operatorem Laboratorium w Stalowej Woli
Aparatura zakupiona do Laboratorium Międzyuczelnianego. Fot. laboratorium.stalowawola.pl

Laboratorium Międzyuczelniane w Stalowej Woli będzie przez kolejne 4 lata zarządzane przez Politechnikę Rzeszowską. Umowę w tej sprawie podpisały władze miasta i uczelni. W Stalowej Woli działa Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki.

Zgodnie z umową uczelnia ma obowiązek utrzymania aparatury badawczej i urządzeń laboratoryjnych i jest zobowiązana do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych na bazie przekazanej jej w zarządzanie infrastruktury. Rektor Politechniki Piotr Koszelnik powiedział, że uczelnia wychodzi do lokalnego biznesu z ofertą współpracy, na której skorzysta także miasto i studenci. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny podkreślił, że wybór Politechniki Rzeszowskiej jako operatora Laboratorium gwarantuje możliwość rozwoju tej placówki.

Laboratorium Międzyuczelniane w Stalowej Woli powstało kilka lat temu za pieniądze unijne. Zakupiono do niego najnowocześniejsze maszyny i urządzenia m.in. z dziedziny spawalnictwa i inżynierii materiałowej. Ma stymulować współpracę nauki i gospodarki.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj