Dariusz Słota w podsumowaniu roku dla 3PBOT
Fot. archiwum

3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej podsumowuje minione 12 miesięcy działalności. Jak mówi dowódca jednostki, pułkownik Dariusz Słota, ubiegły rok to dla żołnierzy Brygady przede wszystkim udział w walce z pandemią koronawirusa.

Działania prowadzone były w wielu obszarach, wsparcia innych służb mundurowych, policji, instytucji cywilnych czy służby zdrowia. W ramach pomocy tej ostatniej podkarpaccy terytorialsi uruchomili kilka mobilnych zespołów wymazowych, uczestniczyli również w pobieraniu wymazów w punktach stacjonarnych. Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT udzielali również różnorodnej pomocy kombatantom i seniorom, począwszy do wykonywania zakupów poprzez akcje „Obiad dla Bohatera”, czy akcje organizacji w okresie świątecznym połączeń online z bliskimi.

Jak przypomina pułkownik Słota, w ubiegłym roku żołnierze Brygady uczestniczyli także w działaniach po powodzi na Podkarpaciu. Brygada prowadziła również przez cały czas proces naboru oraz szkolenia, a jej żołnierze uczestniczyli również we wspólnych ćwiczeniach z wojskami operacyjnymi – np. w ćwiczeniu Anakonda-20. Jako pierwsi w wojskach OT wykonali strzelanie z najnowocześniejszego moździerza piechoty LMP-2017.
Łącznie w ubiegłym roku 3 Podkarpacka Brygada przeprowadziła 6 powołań ochotników, do jednostki przybyło 600 nowych żołnierzy. 20 grudnia w Brygadzie zakończyła się druga edycja kursu podoficerskiego „Sonda”, ukończyło go 50 żołnierzy, a na 30 stycznia zaplanowano kolejne wcielenie ochotników do jednostki.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj