Kolejne uszczuplenia podatkowe wykryte przez podkarpacką KAS
Fot. KAS

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z jednego z podkarpackich urzędów skarbowych przeprowadzili kontrolę podatkową podatnika prowadzącego działalność w branży budowlanej. W wyniku podjętych działań wykryto nieprawidłowości skutkujące łącznym uszczupleniem podatku od towarów i usług na ponad 500 tys. złotych. Kontrolowany podmiot m.in. zawyżał podatek naliczony. Nieprawidłowości zostały także stwierdzone w zakresie podatku należnego z tytułu nierozliczenia zaliczek na poczet przyszłych dostaw towarów oraz nieewidencjonowania dostaw towarów. Podatnik zgodził się z ustaleniami organu podatkowego i dokonał korekt deklaracji VAT zgodnie z ustaleniami kontroli.

W ubiegłym roku urzędy skarbowe w woj. podkarpackim zakończyły 655 kontroli podatkowych, w ramach których stwierdzone uszczuplenia podatkowe przekroczyły 75 mln złotych (w 2019- ponad 69 mln złotych).

Wysokie ustalenia finansowe dotyczą także ubiegłorocznych kontroli celno-skarbowych prowadzonych przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Stwierdzona podczas kontroli kwota uszczupleń podatkowych przekracza ponad 275 mln złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj