Hubert Sobiczewski o Lidze Ochrony Przyrody
Fot. archiwum

9 stycznia obchodzony jest Dzień Ligi Ochrony Przyrody. Okazją jest rocznica utworzenia LOP, która zaczęła działać 9 stycznia 1928 roku. To najstarsza organizacja ekologiczna w Polsce. W kraju skupia 45 tysięcy członków, z czego tylko trzy i pół tysiąca to osoby dorosłe. Pozostała grupa to młodzież i dzieci.

W naszym regionie działają trzy okręgi, największy to rzeszowski. W 22 kołach zrzeszonych jest 400 członków, z czego ponad 300 osób to młodzież szkolna – informuje Hubert Sobiczewski Prezes Zarządu Okręgu Podkarpackiego Ligi Ochrony Przyrody.

Koła Ligi Ochrony Przyrody skupiają się na edukacji przyrodniczej w szkołach. W ciągu roku organizowane są trzy konkursy plastyczne, dwa z nich dotyczą lasu. Ponadto, w ubiegłym roku, członkowie podkarpackiego oddziału Ligi Ochrony Przyrody zaangażowali się w promowanie Lipy św. Jana Nepomucena w Dulczy Wielkiej, która został Drzewem Roku. W lutym lipa będzie reprezentowała Polskę w konkursie o tytuł Europejskiego Drzewa Roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 11 Sty, 2021

    Odnośnie wypowiedzi sobotniego Gościa Dnia nalezy dodać, że w ramach województwa podkarpackiego istnieją i aktywnie działają jeszcze dwa Okręgi Ligi Ochrony Przyrody, a mianowicie Okręg Tarnobrzeski LOP w Tarnobrzegu oraz Okręg Bieszczadzki LOP z siedzibą w Sanoku i nleżałoby je uwzględniać w informacjach medialnych. Z okazji przypadającego Dnia LOP życzę dla Zarządów tych okręgów wiele dobrego w działalności na rzecz otaczającej nas podkarpackiej przyrody przy jednoczesnym uznaniu za dotychczasowe projekty i inicjatywy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj