Aneta Gronowicz o zdalnych kontrolach u pracodawców
Fot. archiwum

Wiceszefowa okręgowej inspekcji pracy w Rzeszowie zapowiedziała prowadzenie kontroli zdalnych u pracodawców. Nowe wytyczne w tej sprawie trafiły właśnie do wojewódzkich inspektoratów w całym kraju.

W rozmowie z Polskim Radiem Rzeszów Aneta Gronowicz zaznaczyła, że kontrole zdalne dotyczyć będą dokumentów, które zostaną z zachowaniem bezpieczeństwa cyfrowego przekazywane przez właściciela firmy. Zastępca okręgowego inspektora dodała, że kontrole zdalne lub hybrydowe nie wykluczają tradycyjnych, prowadzonych bezpośrednio w przedsiębiorstwie.

Gronowicz wyjaśniła na naszej antenie, że praca zdalna nie może oznaczać obniżki dotychczasowych zarobków, a jej wprowadzenie wynika z ubiegłorocznej ustawy "covidowej". Wynika z niej, że pracodawca musi zapewnić odpowiednie warunki pracy zdalnej i może ona obowiązywać w czasie pandemii, a także trzy miesiące po jej zakończeniu.

W ubiegłym roku inspektorzy w regionie odnotowali nieznaczny spadek skarg dotyczących nieterminowego otrzymywania wynagrodzenia za pracę - w porównaniu do roku 2019.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj