Posłowie o szczepieniach
Fot. archiwum

Opozycja mówi o chaosie, a przedstawiciele partii rządzącej o harmonogramie – ruszają szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób po wyżej 70 roku życia. Kancelaria premiera zapewnia, że każdy zarejestrowany ma gwarancję przyjęcia szczepionki.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Krystyna Skowrońska całą sytuację nazwała na naszej antenie chaosem i powiedziała, że do procedury powinny włączyć się samorządy i ministerstwa dysponujący danymi osobowymi. W jej opinii dane ma także Narodowy Fundusz Zdrowia, a opóźnienia wynikają z braku koordynacji działań.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Chrzan ripostował, że Narodowy Program Szczepień zawiera szczegółowy harmonogram, a rząd wsłuchuje się sygnały płynące od samorządów. Podał też przykład nauczycieli, którzy po interwencji środowisk związkowych zostali włączeni do grupy pierwszej.

Poseł rządzącego ugrupowania przypomniał, że już zaszczepiono ponad 700 tysięcy osób. Tadeusz Chrzan zaapelował, by cierpliwie poczekać na swoją kolej szczepienia, a to jego zdaniem pozwoli na życie w całkiem innej rzeczywistości w drugim półroczu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj