Dr Adam Sidor o sytuacji epidemiologicznej w regionie
dr Adam Sidor Fot. archiwum

Sytuacja epidemiologiczna związana z poziomem zakażeń koronowirusem w regionie jest stabilna – powiedział na naszej antenie Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor. Dziennie wykonywanych jest to 1700 testów, z czego ok. 10 procent to osoby dodatnie, czyli zakażone. To stan, który się utrzymuje od okresu przedświątecznego w grudniu ubiegłego roku. Niewielki wzrost odnotowano w okresie 6 stycznia.  Na stabilizacje wiały wpływ wprowadzone obostrzenia oraz to, że mieszkańcy ich przestrzegają. Jednak sytuacja jest podobna do tej sprzed drugiej fali epidemii przestrzega Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor

W regionie nie ma większych ognisk zakażeń. Mamy do czynienia z rozproszoną transmisją zakażeń, związanych z kontaktami rodzinnymi. 

Nie ma na razie informacji o pojawieniu się w regionie chorych zakażonych  brytyjską wersją koronawirusa w regionie. Próbki pobrane od stu osób, które wróciły z Anglii na Podkarpacie trafiły do krakowskiego laboratorium Uniwersytetu Jagielońskiego, które wykonuje szczegółowe badania. Ponadto ok. 20 próbek z ostatniego tygodnia również tam wysłano. 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj