Michał Tabisz: Rok 2017 może być rekordowy dla lotniska w Jasionce
Fot. Anna Kutrzeba

Nie wiadomo czy powrócą loty transatlantyckie z lotniska Rzeszów - Jasionka. Takie rozmowy są prowadzone z narodowym przewoźnikiem - poinformował prezes zarządu portu lotniczego - Michał Tabisz. Szansa istnieje, gdyż LOT zakupił nowoczesną flotę na dalekie trasy, a jak obliczono z Rzeszowa w okolice Nowego Jorku rocznie lata około 20 tysięcy osób. 

Michał Tabisz podkreślił, że ważne w siatce połączeń  są tzw. huby - czyli porty przesiadkowe - takie jak Warszawa i Monachium skąd można polecieć do wszystkich krajów na całym świecie. Port zabiega również o wznowienie lotów do Oslo. Jesienią uruchomione zostaną loty do Glasgow w Szkocji.

Gość Polskiego Radia Rzeszów dodał, że ten rok powinien być rekordowy dla Jasionki. W sezonie uruchomiono loty czarterowe na 5 kierunkach do Grecji, Bułgarii i Turcji. Rekordowym miesiącem w historii portu był czerwiec, w którym obsłużono 65 tys. osób.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Gregu 18 Lip, 2017

    Łyknięcie przez Lublin jest nieuniknione, to po prostu większe, bogatsze i bardziej perspektywiczne miasto od Rzeszowa.

  • Niomek 06 Lip, 2017

    Tabisz opowiada bzdury - najgorszy prezes po Mardoszu. Wszystkie porty dookoła maja 2 cyfrowe wzrosty. Jasionka rośnie o 2%. Port nie stoi w miejscu, port się cofa. Kiedyś mieliśmy loty nie tylko do USa, ale do Barcelony, Rzymu, Paryża, Oslo. Przyszedl Tabisz i mamy loty na wyspy i do Monachium i Warszawy. Lotnisko w Lublinie niedlugo nas lyknnie, a Tabisz belkocze ze rok bedzie rekordowy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj