W Mielcu będą świętować jubileusz Centralnego Okręgu Przemysłowego
Samolot - pomnik AN-2 na terenie PZL Mielec Fot. Krammielec / wikipedia

Mielec przygotowuje się do rozpoczęcia obchodów 80. rocznicy powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego. To właśnie decyzje międzywojennych polskich władz na zawsze uczyniły z Mielca centrum przemysłu lotniczego w naszym kraju.

- Jesteśmy dumni i wdzięczni za ulokowanie w Mielcu fabryki płatowców. Szkoda, że wojna to przerwała, ale warto podkreślić, że po wojnie to wszystko zostało rozwinięte - powiedział nam wiceprezydent Mielca Jan Myśliwiec.

Obchody rocznicowe rozpoczną dwa wydarzenia. Pierwszym będzie zlot samolotów AN-2, czyli popularnych Antków. Drugim piknik lotniczy.

Samoloty uczestniczące w zlocie - w sobotę wczesnym popołudniem w zwartym szyku przelecą nad miastem, a podczas powrotu wezmą udział w zawodach na celność lądowania.

Zlot "Antków" będzie imprezą zamkniętą. Za to wszyscy będą mogli wziąć udział w pikniku lotniczym. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. warsztaty balonowe, pokaz pilotażu dronami czy zawody w puszczaniu latawców.

Piknik lotniczy w Mielcu w sobotę. Początek w południe, wstęp jest bezpłatny.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 30 Sty, 2021
  Uroczystości w rocznicę śmierci "żołnierzy wyklętych"
  Uroczystości w rocznicę śmierci "żołnierzy wyklętych"
  Dziś mija 73. rocznica zamordowania Wojciecha Lisa, legendarnego dowódcy oddziału partyzanckiego walczącego najpierw przeciw Niemcom, a potem przeciw Rosjanom w...
 • 29 Sty, 2021
  Mielec – winda dla niepełnosprawnych
  Mielec – winda dla niepełnosprawnych
  Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych korzystających z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Mielcu. Starostwo powiatowe buduje windę na jednej z bocznych ścian budynku...
 • 28 Sty, 2021
  Europejskie drzewo roku
  Europejskie drzewo roku
  W najbliższy poniedziałek  rusza konkurs na Europejskie Drzewo Roku 2021. Polskę będzie reprezentować lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj