Handlarze z Dołowej nie spieszą się z przenosinami
fot. Monika Domino

Rzeszowscy kupcy z targowiska przy ulicy Dołowej na razie nie spieszą się z przenosinami na nowy plac targowy, który powstał przy ulicy Dworaka, czyli na przedłużeniu alei Rejtana.

Na razie ustawili trzy pawilony - kontenery, a miejsca jest na ponad pięćdziesiąt. Na przeprowadzkę mają czas do końca sierpnia.

Kupcy odwlekają w czasie przenosiny, ponieważ uważają, że w nowym miejscu nie będzie klientów. Nie kursuje tam żadna linia autobusowa, więc nikt nie przyjedzie tam na zakupy.

Budowa nowego targowiska miejskiego kosztowała ponad 8,5 miliona złotych. Oprócz pawilonów - kontenerów stanie tam również kilkadziesiąt zadaszonych stołów. Teren jest ogrodzony, z parkingiem na 200 samochodów.

Działka po starym bazarze ma być przekazana pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego. W miejscu obecnego na Zamku Lubomirskich ma powstać placówka kultury.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj