Od 1 września nastąpiły zmiany w strukturze instytucji rolniczych, zlikwidowano Agencję Rynku Rolnego i Agencję Nieruchomości Rolnych, powstał natomiast Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa. Jedynym płatnikiem dla rolników jest obecnie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która przejęła większość zadań zlikwidowanej ARR.

Teresa Pamuła, dyrektor Regionalnego Oddziału ARiMR w Rzeszowie zapewnia, że rolnicy nie odczują tych zmian, będą natomiast mogli swoje sprawy załatwiać bliżej domów w powiatowych oddziałach ARiMR.

Dyrektor poinformowała również, że 14 pracowników likwidowanej ARR otrzymało propozycje zatrudnienia w ARiMR, osiem osób ją przyjęło.

Teresa Pamuła przypomniała też, że od 13 września rozpocznie się przyjmowanie wniosków o pomoc dla producentów drzew i krzewów owocowych oraz truskawek, których uprawy ucierpiały wskutek wiosennych przymrozków. Pomoc wynosi 2 tys. zł do ha owocujących upraw drzew i 1 tys. do ha krzewów owocujących i truskawek. Pomoc otrzymają producenci, którym przymrozki uszkodziły co najmniej 70 procent upraw.

We wrześniu ARiMR przyjmuje jeszcze wnioski o dofinansowanie inwestycji zniszczonych wskutek klęsk żywiołowych. Będą też pieniądze na inwestycje dla rolników gospodarujących na terenach położonych w obszarze Natura 2000 - poinformowała dyrektor Pamuła.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj