Jasło i Gorzyce pomogą poszkodowanym w sierpniowych huraganach
fot. UG Gorzyce

Podkarpacka gmina Gorzyce organizuje pomoc dla mieszkańców kaszubskiej gminy Linia, którzy ucierpieli podczas huraganu, jaki przeszedł przez Pomorze na początku sierpnia. W wyniku nawałnicy poszkodowanych zostało około 120 osób. Żywioł uszkodził wiele budynków gospodarczych i domów.

Dachu nad głową nie mają jeszcze 4 rodziny – i to oni w szczególności potrzebują pomocy, żeby zdążyć z remontem jeszcze przed zimą.

Potrzeby są ogromne, ale teraz najbardziej brakuje pił, materiałów budowlanych i środków czystości. Dlatego od początku tygodnia we wszystkich gorzyckich szkołach, placówkach kultury i remizach zbierane są dary. Tak będzie do piątku. W poniedziałek po południu wyruszy konwój z pomocą dla poszkodowanej gminy.

Dodatkowo wczoraj podczas Nadzwyczajnej Sesji radni Gorzyc zdecydowali o przekazaniu 10 tys. zł na odbudowę infrastruktury drogowej.

Podobną decyzję podjęli radni Jasła. Ich decyzją 20 tysięcy zł trafi do gminy Sępólno Krajeńskie, w której podczas sierpniowej wichury uszkodzonych zostało około 200 budynków mieszkalnych i około 320 gospodarskich. Uchwała dotyczy pomocy finansowej z przeznaczeniem na infrastrukturę drogową.

Burmistrz gminy Sępólno Krajeńskie Waldemar Stupałkowski zwrócił się z prośbą do osób i instytucji, które chciałyby i mają możliwość udzielenia pomocy. W piśmie od niego czytamy między innymi,że zwraca się o pomoc ponieważ wobec rozmiarów zniszczeń nikt nie jest w stanie samodzielnie uporać się z problemami jakie nas dotknęły.

Gmina Sępólno Krajeńskie ujęta jest w wykazie gmin poszkodowanych podczas wichury w sierpniu tego roku, a który jest załącznikiem do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 17 sierpnia 2017 roku w sprawie gmin, w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 29 Sty, 2021
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  Tarnobrzeg jest kolejnym miastem na Podkarpaciu, w którym powstanie Jadłodzielnia. Całe przedsięwzięcie nawiązuje do idei foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem....
 • 28 Sty, 2021
  Zmiany w strefie parkowania w Jaśle
  Zmiany w strefie parkowania w Jaśle
  W Jaśle zwiększona będzie strefa płatnego parkowania i wzrosną opłaty. Radni zgodzili się na proponowane od kilku miesięcy zmiany –...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj