A. Bobko zaskoczony protestami KOD
fot. archiwum

Profesor Aleksander Bobko krytycznie o użyciu siły podczas referendum niepodległościowego w Katalonii. Senator Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że sytuacja w Hiszpanii - jak się wyraził - "daje do myślenia". "Wydawałoby się, że w krajach Europy Zachodniej relacje społeczno-polityczne są na tyle ustabilizowane, że pozwalają na rozstrzyganie sporów bez użycia przemocy" - stwierdził senator. W opinii gościa Polskiego Radia Rzeszów - problem Katalonii powinien zostać rozwiązany na gruncie prawnym.

Senator Bobko wyraził zaskoczenie protestami Komitetu Obrony Demokracji w czasie, kiedy nieznane są jeszcze szczegóły prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jego zdaniem - "roztropniej należałoby poczekać do momentu, kiedy te propozycje prezydenta będą miały określony kształt".

Profesor Aleksander Bobko jest wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego - przed południem weźmie udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Walter 02 Paź, 2017

    KOD To sa wychowanki KGB

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj