Mediatorzy rozpoczynają dyżury - Tydzień Mediacji w Polsce
Źródło fot. pixabay.com

Rozpoczyna się tydzień mediacji. W całej Polsce w sądach, na policji i wielu różnych instytucjach będą dyżury mediatorów, którzy pomagają w rozstrzyganiu konfliktów. Zalety mediacji można pokazać na przykładzie rozwodu. Zamiast wywlekania rodzinnych brudów na sali sądowej podczas kilku spotkań można ustalić kwestie dotyczące kontaktów z dziećmi czy spraw majątkowych. Taki sposób rozwiązywania konfliktów wybiera coraz więcej osób. W 2015 r. w sądach okręgu rzeszowskiego odbyło się kilkanaście mediacji. Rok później - czterysta.

W Rzeszowie do Tygodnia Mediacji włącza się również Okręgowa Izba Radców Prawnych, która do piątku organizuje Dni Otwarte. W ramach tego wydarzenia odbędzie się cykl wykładów tematycznych. Dzisiaj i jutro dla uczniów, w środę dla seniorów, w czwartek dla niepełnosprawnych, a w piątek dla studentów.

W Rzeszowie w Komendzie Miejskiej Policji w czwartek wyznaczeni policjanci pełnić udzielać informacji o zasadach pozasądowego rozwiązywania sporów. Także w czwartek w siedzibie Sądu Okręgowego odbędzie się konferencja pt. „Mediacja sądowa na Podkarpaciu – szanse i bariery”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj