M. Masłowski: Protest rezydentów został wykorzystany przez polityków
fot. M.Maśniak

Maciej Masłowski z Ruchu Kukiz'15 uważa, że samo zwiększenie wydatków na służbę zdrowia nie rozwiąże problemu zarządzania placówkami medycznymi. Poseł powiedział na naszej antenie, że "ciągle na rozmaitych kierowniczych stanowiskach - dyrektorzy szpitali i nie tylko - mamy osoby, które znalazły się tam przez względy polityczne".

Masłowski stwierdził, że protest lekarzy rezydentów został wykorzystany przez polityków różnych opcji. Gość Polskiego Radia Rzeszów przypomniał ostatnie burzliwe obrady Sejmu oraz udział niektórych posłów w proteście młodych lekarzy. Jak zaznaczył - "Platforma Obywatelska, która przez tyle lat nie zrobiła w tym kierunku nic, teraz mówi, że rezydentom należy się więcej pieniędzy, podobnie politycy drugiej opcji".

W Dziecięcym Szpitalu Kliniczny w Warszawie rozpoczyna się 15 dzień protestu głodowego lekarzy rezydentów. Minister Konstanty Radziwiłł dziś powoła zespół, który ma pracować nad postulatami protestujących lekarzy rezydentów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Anty- 16 Paź, 2017

    Typowo polityczny protest, wpisujący się w wojnę hybrydową (jeśli ktoś jest tak zmanipulowany, że myśli, że to nie jest wojna , to polecam przeczytać dwie książki, które dadzą wam wiedzę, która pokaże wam o co chodzi w tych protestach, tych naciskach instytucji unijnych, itd.,itp. Pierwsza książka to: Anna Antczak – Barzan, Zdzisław Śliwa, Rafał Zaniewski – „Wojna XXI wieku, początki wojny trzeciej fali”, druga to: Stanisław Jarmoszko – „Militarne dziedzictwo, a współczesne aplikacje strategii”) przeciw rządowi pis. Rozegrany został tak, aby wyglądał, że nie zorganizowała go totalna opozycja + cały inny syf typu kod, akcja demokracja, nowoczesna,obywatele rp, itd., tylko że został zrobiony przez lekarzy, a politycy dołączyli dopiero później, aby ich wspierać. Możecie być pewni, że jeśli na proteście pojawią się ludzie z po,nowoczesnej, kod, akcji demokracji, organizacji pozarządowych wspieranych z zagranicy lub ludzie tacy jak :mateusz kijowski, bartosz kramek,byli sb/ub, niektórzy sędziowie (umyślnie nie napisałem imion i nazwisk z dużych liter, bo nie mam szacunku do tych ludzi) itp. , to taki protest nie był spontaniczny, a postulaty protestujących są tylko pretekstem do zrobienia protestu, aby walczyć z rządem pis, a protest został zorganizowany/zainspirowany/zrobiony na zlecenie wyżej wymienionych lub niektórych z nich, którzy z kolei działają na zlecenie Rosji i Niemiec. Rady dla rządu: rozmawiać z protestującymi lekarzami rezydentami. rozmawiać z kimkolwiek kto zorganizował protest, w którym biorą udział wyżej wymienieni.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj