Robert Bugaj o braku lekarzy specjalistów i klauzuli opt-out
fot. Marcin Kalita

Na Podkarpaciu brakuje około 1000 lekarzy-specjalistów - ocenia Robert Bugaj, dyrektor podkarpackiego oddziału NFZ. Przyznał on w rozmowie w porannym magazynie "Kalejdoskop", że wielu lekarzy pracuje w kilku placówkach, co w większości wynika właśnie z niedoborów kadry.

Nasz gość odniósł się do sytuacji w Wojewódzkim Klinicznym Szpitalu nr 2 w Rzeszowie. Tam ponad 120 medyków złożyło wypowiedzenia klauzuli opt-out i nie będzie od stycznia przyszłego roku pracować w wymiarze ponad 48 godzin tygodniowo jak do tej pory. Zapewne dojdzie do zmniejszenia obsady dyżurowej, ale nie ma sygnałów, aby wystąpiły duże trudności - tak ocenia Robert Bugaj.

Dyrektor podkarpackiego Funduszu podkreślił, że w przyszłym roku budżet naszego oddziału NFZ będzie większy od tegorocznego o 292 miliony złotych, ma wynosić 4 miliardy 113 milionów złotych. Większe finansowanie będą miały przede wszystkim szpitale.

Robert Bugaj odniósł się też do zapowiedzi władz Uniwersytetu Rzeszowskiego o chęci budowy nowego szpitala uniwersyteckiego. Jego zdaniem liczba łóżek w regionie jest optymalna i nie ma potrzeby tworzenia nowej placówki.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • WERT 29 Gru, 2017

    PACHNIE TU PATOLOGIA I FALSZYWYMI DYZURANTAMI NA PAPIERZE - CO NA TO NFZ ?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj