Mieczysław Kasprzak o wycince drzew i odstrzale dzikiej zwierzyny
fot. Archiwum

Lider podkarpackiego PSL uważa, że proponowana nowelizacja ustawy o ochronie przyrody nie rozwiąże problemu niekontrolowanej wycinki drzew. Zmianami we środę zajmie się Sejm.

Poseł Mieczysław Kasprzak, powiedział na naszej antenie, że nowelizacja jest prosta i prowadzona bez konsultacji społecznych. Przypomniał, że zmiany zakładają pięcioletni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej na gruntach objętych wycinką oraz nakładają na gminy obowiązek ewidencjonowania wycinki. "Ma to się odbywać bez dodatkowych pieniędzy dla samorządów" - dodał Kasprzak. Jego zdaniem nowelizacja wymaga poważnej dyskusji sejmowej nad wprowadzeniem innych poprawek w ustawie o ochronie przyrody.

Poseł opowiedział się także za finansowaniem przez państwo łowieckiej kontroli nad dziką zwierzyną. Mieczysław Kasprzak zapowiedział złożenie interpelacji poselskiej w sprawie finansowania odstrzału dzikich zwierząt.

Podkarpacka Izba Rolnicza na naszej antenie przedstawiła niedawno swoje stanowisko, z którego wynika, że szkody wyrządzane przez dzikie zwierzęta są coraz większe, a zapowiadana nowelizacja ustawy łowieckiej nie weszła w życie.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj