Jasionka z kolejnym rekordem i ambitnymi planami
fot. i grafika Port Lotniczy Rzeszów Jasionka

Port Lotniczy Rzeszów Jasionka przygotowuje się do regularnego przyjmowania transatlantyków. Po kilkuletniej przerwie do siatki połączeń wracają loty do USA.

Pierwszy bezpośredni samolot z Newark wyląduje w Rzeszowie 30 kwietnia. To, jak podkreśla prezes zarządu Michał Tabisz dla portu duże wyzwanie organizacyjno-logistyczne. Wielu dodatkowych zabezpieczeń oczekuje m.in. strona amerykańska i już wiadomo, że pasażerowie będą musieli zgłosić się o godzinę wcześniej niż w przypadku lotów europejskich. A pierwszy bezpośredni samolot z lotniska Newark wyląduje w Rzeszowie 30 kwietnia. Oprócz tego połączenia w tym roku będzie 5 innych  połączeń, regularnych do Tel-Awiwu, Aten i Burgas oraz wakacyjnych - czarterowych na grecką wyspę Rodos i do Tirany.

Liczba pasażerów podrzeszowskiej Jasionki wzrosła w ubiegłym roku w porównaniu z 2016 o 4,5 procent,  w przypadku operacji lotniczych to 12 i pół procentowy wzrost. Z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka skorzystało w ubiegłym roku blisko 700 tysięcy osób. To najlepszy wynik w historii tego lotniska.

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj