Rafał Jakim o tegorocznych dotacjach unijnych dla rolników
fot. Marcin Kalita

Rolnicy w tym roku będą mieli wiele możliwości otrzymania wsparcia z unijnego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, realizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Rafał Jakim z podkarpackiego oddziału Agencji powiedział na naszej antenie, że już w lutym rolnicy mogą ubiegać się o dofinansowanie modernizacji swoich gospodarstw. Na przełomie marca i kwietnia będą mogli składać wnioski o dotacje na przetwórstwo rolne oraz o wsparcie restrukturyzacji małych gospodarstw. W maju o unijną pomoc na rozwój gospodarstw rozpoczną starania młodzi rolnicy, a w połowie roku gospodarze zamierzający tworzyć grupy producenckie.

W tym roku realizowany będzie tez nabór dotyczący przekazywania małych gospodarstw gospodarzom planującym powiększenie areału i rozszerzenie swojej działalności.
Rolnicy zainteresowani materiałem siewnym już od poniedziałku mogą ubiegać się o pomoc w ARiMR. To wsparcie, które do tej pory realizowała nie istniejąca już Agencja Rynku Rolnego.

W 2018 roku wnioski na programy realizowane przez ARiMR będą przyjmowane przez internet. Ma to ułatwić składanie i weryfikacje dokumentów.

W tym roku ARiMR w skali kraju dysponuje kwotą 14 mld zł na płatności bezpośrednie oraz do 6 mld złotych na działania realizowane w ramach PROW.

W najbliższy piątek, w godz. od 6.30 do 9.00 w porannym Kalejdoskopie eksperci ARiMR będą dyżurować przy antenowym telefonie 17 222 22 22 i odpowiadać na pytania naszych słuchaczy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj