Pielęgniarstwo najpopularniejszym kierunkiem w tarnobrzeskiej PWSZ
Fot. Wanda Piasek

Dzień otwarty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu był okazją do zapoznania się z ofertami kształcenia tej uczelni oraz zwiedzenia pracowni umiejętności praktycznych.

Można tam studiować na pięciu kierunkach: pedagogikę, ekonomię menadżerską, finanse i rachunkowość, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz pielęgniarstwo, które cieszy się największym zainteresowaniem.

Pierwsi absolwenci tego kierunku otrzymali dyplomy licencjackie w ubiegłym roku, ale wielu z nich wróciło do szkoły, aby kontynuować naukę na studiach magisterskich.

Analizując ofertę uczelni, zwiedzający ją uczniowie miejscowych szkół średnich brali pod uwagę możliwości późniejszego znalezienia pracy.

Prorektor Monika Piątek podkreślała, że największe możliwości pod tym względem daje właśnie pielęgniarstwo. Jej zdaniem taka tendencja będzie się utrzymywać przez najbliższych kilka lat ze względu na ogromny deficyt kadr w tym zawodzie.

- Wszyscy nasi absolwenci już po kilku dniach od złożenia podania o pracę, otrzymali zatrudnienie w okolicznych szpitalach - dodała prorektor tarnobrzeskiej uczelni.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj