Oszustka z Rumunii tymczasowo aresztowana
fot. Archiwum

Policjanci z Jasła zatrzymali 55-letnią obywatelkę Rumunii podejrzewaną o oszustwa. Starą metodą "na przewałkę", w lutym na jednej ze stacji paliw ukradła ona 100 zł.

Są podejrzenia, że obywatelka Rumunii mogła działać w podobny sposób na terenie całego kraju, dlatego sąd zdecydował o jej dwumiesięcznym areszcie.

Na jednej z jasielskich stacji paliw kobieta kupiła paczkę papierosów płacąc 200-złotowym banknotem. Gdy dostała resztę rozmyśliła się, oddała papierosy i poprosiła o zwrot pieniędzy. Wykorzystując nieuwagę pracownika sklepu zatrzymała banknot 100 zł.

Kryminalni pracujący nad tą sprawą mieli podejrzenia, że 55-latka mogła popełnić więcej takich oszustw na terenie Podkarpacia. Okazało się, że obywatelka Rumunii była już wcześniej karana za oszustwa.

Jeżeli na policję zgłoszą się inne osoby poszkodowane w podobny sposób, kobieta może usłyszeć kolejne zarzuty. Jasielscy policjanci nad tą sprawą pracują z funkcjonariuszami z całego kraju.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 29 Sty, 2021
  Policjanci ratują przed wychłodzeniem
  Policjanci ratują przed wychłodzeniem
  Kolejne osoby uratowane przed wychłodzeniem dzięki informacji świadków. W środę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie osiedlowych garaży w...
 • 28 Sty, 2021
  Zmiany w strefie parkowania w Jaśle
  Zmiany w strefie parkowania w Jaśle
  W Jaśle zwiększona będzie strefa płatnego parkowania i wzrosną opłaty. Radni zgodzili się na proponowane od kilku miesięcy zmiany –...
 • 22 Sty, 2021
  Seniorzy nie dali się oszukać
  Seniorzy nie dali się oszukać
  Do kilkunastu prób oszustwa metodą "na policjanta" doszło wczoraj w powiecie  łańcuckim. Tamtejsi  seniorzy zachowali jednak czujność i nie dali...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj