KiczeraSki najlepszą stacją narciarską w regionie
Fot. www.kiczeraski.pl

Na Podkarpaciu kończy się sezon narciarski. Ostatnim pracującym jeszcze ośrodkiem jest KiczeraSki w Beskidzie Niskim. Ta stacja była w tym sezonie najlepsza w naszym regionie. Tak wynika z dwóch ogólnopolskich rankingów. Oceny wystawiali specjaliści, pod uwagę brano też głosy internautów.

W zestawieniu na portalu skionline wśród małych i średnich ośrodków KiczeraSki zajęła 9. miejsce. W rankingu Onetu, wśród dużych stacji jest na 23. W tym zestawieniu cztery pozycje niżej są Ustrzyki Dolne. Inne podkarpackie wyciągi nie zmieściły się w rankingach.

Właściciele Kiczery mówią o sukcesie i podkreślają, że trudno im konkurować z ośrodkami w wyższych górach leżących blisko głównych dróg.

KiczerSki w Puławach w powiecie krośnieńskim dysponuje czterema wyciągami: jednym dla małych dzieci, dwoma talerzykowymi i głównym krzesełkowym. Najdłuższa trasa ma 1200 m przy 170 m różnicy wzniesień. Stacja działa od 13 lat. Obecny sezon jest w jej historii najlepszy. Wyciągi pracują nieprzerwanie od początku grudnia. Ostatni raz prawdopodobnie będą działać w niedzielę, bo brakuje już chętnych.

Z tego samego powodu ostatnio zamknięto też Gromadzyń i Lawortę w Ustrzykach Dolnych. Śnieg jeszcze leży na stokach, ale w weekend ruszy już tylko jeden wyciąg i to tylko dla zawodników, którzy wezmą udział w Memoriale Olka Ostrowskiego.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • 27 Sty, 2021
  Protest przeciwko kamieniołomowi w Iwli
  Protest przeciwko kamieniołomowi w Iwli
  "Chcemy góry a nie dziury", "Chcemy myślenia a nie kamienia", "Lepsza wieża widokowa niż kopalnia odkrywkowa" - takie okrzyki wznosili...
 • 22 Sty, 2021
  Staw w Ustrobnej – rewitalizacja
  Staw w Ustrobnej – rewitalizacja
  XIX-wieczny staw dworski w Ustrobnej, odzyskał dawny wygląd. Dzięki projektowi „Przywrócenie i ochrona naturalnych środowisk przyrodniczych w Ustrobnej”, do stawu...
 • 07 Sty, 2021
  Wypadek busa
  Wypadek busa
  Policja wyjaśnia okoliczności wczorajszego wypadku busa w Iwli w powiecie krośnieńskim, w którym rannych zostało 5 osób. Według wstępnych ustaleń...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj