Od internautów: Sześciolatek najpopularniejszym sportowcem powiatu brzozowskiego
Fot. Bogusław Szczurek

Ogłoszono wyniki XVII Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego. Z 21 nominowanych osób, czytelnicy tygodnika „Nowe Podkarpacie” na najwyższym podium usytuowali... zaledwie 6-letniego Pawła Sowińskiego, szachistę z Uczniowskiego Klubu Sportowego Brzozów. Organizatorami plebiscytu byli: Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Brzozowie.

Zwycięzca należy do najmłodszej, a jednocześnie najbardziej utalentowanej generacji brzozowskich szachistów. W ubiegłym roku zdobył on złoty medal w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Katowicach, wygrał otwarte mistrzostwa Małopolski Dzieci do lat 6, otwarty Turniej Szachowy o Puchar o Puchar GOKSiT w Polańczyku oraz Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Fundacji na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Został wicemistrzem otwartych mistrzostw Małopolski Dzieci do lat 7 i Mikołajkowego Turnieju Szachowego w Krośnie. Zajął 4 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów do lat 7.

Najlepszym Sportowcem Powiatu Brzozowskiego za rok 2016 Kapituła Plebiscytu wybrała Norberta Hubera, siatkarza pochodzącego z Humnisk koło Brzozowa. Zawodnik reprezentuje obecnie barwy AKS-u Resovia oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. W ubiegłym roku zdobył z reprezentacją Polski mistrzostwo Europy do lat 20 w Bułgarii. Gra na pozycji środkowego, był podstawowym zawodnikiem mistrzowskiej drużyny.

W uroczystej gali uczestniczyli sportowcy, trenerzy, samorządowcy, a gościem honorowym był Grzegorz Lato.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 31 Sty, 2021
  Rusza taksówka społeczna
  Rusza taksówka społeczna
  W Brzozowie zbierane są już zgłoszenia chętnych do korzystania z darmowej taksówki społecznej. Usługa będzie dostępna od jutra. Z bezpłatnych...
 • 10 Gru, 2020
  Darmowa taksówka w Brzozowie
  Darmowa taksówka w Brzozowie
  Mieszkańcy Brzozowa i okolic mający problemy z poruszaniem się będą mieli do dyspozycji darmową taksówkę. Auto przystosowane m.in. do przewozu...
 • 20 Lis, 2020
  Odblokowana droga w Brzozowie
  Odblokowana droga w Brzozowie
  Koniec problemów kierowców na jednej z głównych ulic Brzozowa - 3 maja. Od pół roku na części tej drogi obowiązywał...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj