Paraliż śmieciowy Tarnobrzega
Fot. Wanda Piasek

Góry piętrzących się śmieci to kolejny problem Tarnobrzega po aresztowaniu prezydenta tego miasta. Na koniec lutego nie zostały wypłacone pobory dla pracowników miejscowych jednostek budżetowych i zasiłki z MOPR.

Natomiast Od 1 marca nie ma kto odbierać odpadów z terenu gminy. A wszystko za sprawą braku zastępcy prezydenta oraz osoby, która posiadałaby stosowne pełnomocnictwa. Na podpis czeka m.in. umowa przetargowa dla firmy odbierającej odpady z terenu miasta.

Poprzednio śmiecie z Tarnobrzega wywoziła spółka FCC (dawna A.S.A.), która 28 lutego straciła uprawnienia w tym zakresie. Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej tarnobrzeskiego Urzędu Miasta uspokaja, że w poniedziałek zaplanowane jest spotkanie z prezesami Spółdzielni Mieszkaniowych, które mogą doraźnie rozwiązać problem. W grę wchodzi wynajęcie firmy "śmieciowej" na określony czas lub zlecenie usługi jednorazowej.

Bardziej skomplikowana jest sytuacja właścicieli domów jednorodzinnych, którzy takie jednorazowe umowy musieliby podpisywać indywidualnie, a później obciążyć nimi miasto.

W ubiegłym tygodniu sekretarzowi miasta nie udało się uzyskać zgody Prokuratury Krajowej na udzielenie przez prezydenta Tarnobrzega stosownego pełnomocnictwa. Wszystko wskazuje na to, że zaległe sprawy miasta rozwiąże dopiero zarządca komisaryczny.

 

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

1 komentarz

 • w 06 Mar, 2018

  Szczurow jeszcze nie ma.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj