Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym zakończone

50 startujących wśród nich ścisła krajowa czołówka, 9 uczestników igrzysk olimpijskich i nasze mocne podkarpackie akcenty w osobach m.in. Pauliny Buziak, Rafała  Augustyna, czy Kingi Majchrowicz - przyciągnęły uwagę licznej publiczności w Nowej  Dębie - gdzie odbyły się mistrzostwa Polski w chodzie sportowym.

Na koronnym dystansie 20 kilometrów kobiet i mężczyzn; triumfowali Paulina Buziak ze Stali Mielec oraz pochodzący z Huciska na Podkarpaciu - Artur Brzozowski obecnie  zawodnik AZS AWF Katowice. Rywalizację na 5 kilometrów wygrała Antonina Lorek z AZS Kraków a kolejne dwa  miejsca na podium zajęły Julia Mądra i Wiktoria Raś ze Stali Mielec, na tym samym dystansie wśród panów zwyciężył faworyzowany Młodzieżowy Mistrz Europy Łukasz Niedziałek przed mielczanami Maksymilianem Kuligiem i Kamilem Piecuchem. Z kolei na 10 kilometrów wygrała Małgorzata Cetnarska z Victorii Stalowa Wola przed Natalią Kaliną z Bratkowic a wśród panów zwyciężył Leo Romero zawodnik z Hondurasu zaś trzeci był Sebastian Tara ze Stali Mielec.

Zawody oglądał m.in. czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.