Rzeszowskie uroczystości związane z 83. rocznicą śmierci Piłsudskiego
fot. Anna Kutrzeba

W Rzeszowie uczczono dziś 83. rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystości rozpoczęło złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą na ścianie siedziby rzeszowskiego "Strzelca", później ich uczestnicy wzięli udział w mszy świętej w kościele św. Krzyża. Następnie uroczystości przeniosły się na Plac Farny.

Przemawiający podczas tej części uroczystości dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich generał Ryszard Pietras zwrócił się do członków "Strzelca", którzy zorganizowali obchody. Generał Pietras nawiązał m.in. do tradycji munduru. 

Mundur wojskowy to wielki wyznacznik. Mam nadzieję, że tak jak ja nosząc go możemy poczuć się innym człowiekiem - nieanonimowym, a mundur daje poczucie wewnętrznej siły. Dlatego proszę was, żebyście ten mundur z wielkim szacunkiem nosili zawsze i wszędzie - mówił dowódca podhalańczyków.

Z kolei wiceprzewodniczący sejmowej komisji Obrony Narodowej poseł Wojciech Buczak powiedział w swoim wystąpieniu, że strzelcy są znakomicie przygotowani do służby Ojczyźnie, a świadectwem tego jest ogromne zainteresowanie służbą w OT i rozwój tego rodzaju wojsk na Podkarpaciu.

Całość uroczystości poświęconych 83. rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie zakończył turniej musztry paradnej na Placu Farnym.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj