Dyrektor szpitala w Brzozowie odwołany
fot.www.szpital-brzozow.pl

Antoni Kolbuch nie jest już dyrektorem szpitala specjalistycznego w Brzozowie Podkarpackiego Centrum Onkologii.

Zarząd powiatu, który jest organem prowadzącym lecznicę podjął decyzje o odwołaniu dyrektora po posiedzeniu rady społecznej szpitala. Decyzja była jednogłośna. Dyrektor nie wdrażał programu restrukturyzacji zgodnie z oczekiwaniami zarówno rady jak i powiatu powiedział wicestarosta Janusz Draguła.

Brzozowski szpital jako ośrodek onkologiczny jest placówką o charakterze ponadregionalnym, natomiast szpital swoim zasięgiem obejmuje powiat brzozowski.

Lecznica radziła sobie do 2015 r.potem sytuacja zaczęła być coraz trudniejsza stąd program naprawczy.Szpital zaciągnął kredyty, by spłacać zobowiązania wymagalne, te jednak rosły. Dzisiaj wynoszą 22 mln zł i sytuacja jest już na granicy opłacalności. Stąd decyzja o odwołaniu dyrektora.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 31 Sty, 2021
  Rusza taksówka społeczna
  Rusza taksówka społeczna
  W Brzozowie zbierane są już zgłoszenia chętnych do korzystania z darmowej taksówki społecznej. Usługa będzie dostępna od jutra. Z bezpłatnych...
 • 16 Gru, 2020
  Nowy aparat USG pomoże w diagnostyce dzieci chorujących onkologicznie
  Nowy aparat USG pomoże w diagnostyce dzieci chorujących onkologicznie
  „Podkarpackie Dzieciom” pod tym hasłem niebawem ruszy zbiórka pieniędzy na remont i doposażenie kolejnych pracowni USG w Zakładzie Radiologii i...
 • 10 Gru, 2020
  Darmowa taksówka w Brzozowie
  Darmowa taksówka w Brzozowie
  Mieszkańcy Brzozowa i okolic mający problemy z poruszaniem się będą mieli do dyspozycji darmową taksówkę. Auto przystosowane m.in. do przewozu...

2 komentarzy

 • pracownik 18 Lip, 2018

  Niewiarygodne ale jednak załoga popiera byłego dyrektora - starostwo nie przyznaje sie ,że otrzymało od załogi pismo popierające od lekarzy,pielegniarek,laborantów..Może ktoś zastanowi się dlaczego?Może szpital onkologiczny przyjął i pomógł jemu albo jego rodzinie podczas zadyszki onkologii w Rzeszowie.A właśnie wtedy kierował tym szpitalem odwołany ktoś zauważy że rozwinął w ciągu 8 lat od 0 poziomu onkohematologie doprowadzajac do otwarcia pierwszego w regionie ośrodka przeszczepowego?
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Gość 16 Lip, 2018

  W końcu!! Jak ktoś pyta o pracę w tym szpitalu to słyszy, że "pierwszeństwo zatrudnienia mają rodziny pracowników" (cytat nazelna pielęgniarka) nie liczą się kwalifikacje i kompetencje na danym stanowisku. Już przed skończeniem szkoły mają zapewnione miejsce pracy w szpitalu na konkretnym stanowisku. Nie dziwię się, że tracą na tym kijenci placówki,czyli pacjenci. Życzę zdrowia, aby nikt nie musiał odwiedzać tego przybytku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj