Bezpłatna pomoc prawna w całej Polsce
Fot. Barbara Kozłowska

W całym kraju działa około 1500 punktów bezpłatnej pomocy prawnej. Mogą z niej skorzystać wszyscy, których nie stać na prawnika, wystarczy napisać oświadczenie.

Taką m.in. zmianę wprowadziła nowelizacja ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, która weszła w życie z nowym rokiem. Prezydent Andrzej Duda dodał, że nowelizacja jest adresowana do ludzi w potrzebie, a pomoc świadczą profesjonaliści opłacani z budżetu.

Zaapelował też podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim do dziennikarzy mediów lokalnych o pomoc w nagłaśnianiu tej inicjatywy. Pracownicy kancelarii prezydenta wyliczyli, że w ramach akcji "Duda Pomoc" w czasie kampanii wyborczej w 2015 roku blisko 4 tys. osób skorzystało z pomocy wolontariuszy. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się Biuro Interwencji Prawnej w Pałacu Prezydenckim.  

Znowelizowana ustawa zawiera także elementy dotyczące poradnictwa obywatelskiego oraz możliwość dostępu do nieodpłatnej mediacji.

Informacje na temat punktów nieodpłatnej pomocy prawnej znaleźć można w starostwach, urzędach gmin czy w ośrodkach pomocy społecznej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 30 Sty, 2021
  Akcja „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” trwa
  Akcja „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” trwa
  Kilkanaście osób z powiatu stalowowolskiego i z Rzeszowa otrzymuje pomoc w ramach ogólnopolskiej akcji "Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. Organizatorem...
 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj