Kolejna odsłona akcji "Rodacy Bohaterom"
Fot. Iwona Piętak

Z radością i wzruszeniem witani są wolontariusze akcji Rodacy Bohaterom, jacy od wczoraj przekazują dary Polakom na Litwie. Artykuły żywnościowe zostały zebrane w grudniu i styczniu, dzięki hojności mieszkańców Podkarpacia.

Wolontariuszami akcji są członkowie i sympatycy Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów, a zbiórkę od kilku lat organizuje wrocławskie Stowarzyszenie Odra Niemen.

W piątek przekazali ponad sto paczek z żywnością dla potrzebujących rodaków na Wileńszczyżnie. Odwiedzili szkoły polskie w Butrymańcach i Jaszunach. W trakcie spotkań z dyrektorami placówek, nauczycielami i uczniami usłyszeli słowa podziękowania i zapewnienia, że dary trafią do będących w trudnej sytuacji finansowej najstarszych mieszkańców i rodzin wielodzietnych w tych i sąsiednich miejscowościach.

Krystian Fila, koordynator wyjazdu, powiedział nam że Polacy, których przodkowie od wieków żyją na ziemi wileńskiej, uczą nas, Polaków z Polski, miłości do Ojczyzny.

Dzisiaj podkarpaccy wolontariusze odwiedzą najstarszych rodaków w ich domach w Solecznikach i okolicznych wsiach. Jutro zawiodą dary do hospicjum w Wilnie prowadzonego przez Polska zakonnicę Michaele Rak.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj