Przemyscy licealiści mierzą w Cambridge
Uniwersytet w Cambridge fot. wikipedia / Ch. Richardt

Rośnie zainteresowanie licealistów studiami na prestiżowych uniwersytetach w Wielkiej Brytanii. Uczniowie w I L.O. im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu wymogli na dyrekcji szkoły podpisanie porozumienia z Uniwersytetem Cambridge dzięki któremu otwarto punkt egzaminacyjny otwierający drogę do studiowania na Wyspach.

Liceum zobowiązało się do przeprowadzania egzaminów zgodnie ze standardami i procedurami jakie są przyjęte na brytyjskich uniwersytetach. Egzaminacyjne testy przychodzą z Oxfordu, a po wypełnieniu na egzaminie trafiają do oceny w Cambridge.

Przy egzaminie nie mogą być obecni nauczyciela prowadzący zajęcia z uczniami, którzy go zdają. Nie ma mowy o wychodzeniu podczas egzaminu nawet do toalety. Nacisk położony jest na rozwiązanie problemu. Oceniane jest myślenie, sposób myślenia.

Pierwszy taki egzamin w Przemyślu, odbył się w październiku. Co ciekawe, podeszli do niego także licealiści z Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Wyniki nie są jeszcze znane. Ci którzy go zaliczyli zaproszeni zostaną na główny egzamin do Cambridge.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj