Pomoc dla mieszkańców Jasła - co, gdzie i jak załatwić?
fot. UM Jasło

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle wpłynęło już ponad 400 zgłoszeń dotyczących wsparcia finansowego na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb związanych ze szkodami popowodziowymi. Środki na wypłatę części z nich już zostały przekazane. W terenie pracują komisje do szacowania strat.

Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wniosek można znaleźć na stronie miasta. Szkody rolne w gospodarstwach rolnych należy z kolei zgłaszać do Wydziału Gospodarki Komunalnej pod nr tel. 13 44 640 14. Urząd Miasta informuje, że po opadnięciu wód gruntowych, pompowane będą studnie przydomowe, które są jedynym źródłem wody pitnej dla mieszkańców zalanych terenów. W tej sprawie należy dzwonić pod numer tel. 13 44 86 348 i 13 44 86 364.

Już można korzystać ze szczepienia przeciw tężcowi. Szczepionki są dostępne na szpitalnym oddziale ratunkowym jasielskiego szpitala. Niezbędne jest zaświadczenie od lekarza rodzinnego.

Ponadto Urząd Miasta w Jaśle wydaje preparat - chloraminę T do dezynfekcji zalanych powierzchni użytkowych. Po odbiór środka mieszkańcy Jasła mogą zgłaszać się do urzędu ul. Rynek 12, w godzinach od 9:00 do 14:00.

Do wydania preparatu konieczne będzie okazanie dokumentu tożsamości. Urząd Miasta przyjmuje także wnioski wnioski na sprzęt AGD. Jak poinformowała Agata Koba, rzeczniczka burmistrza Jasła, PGNiG w Warszawie zadeklarowało pomoc w zakupie nowych urządzeń czyli kuchenek czy piecy zniszczonych w wyniku zalania podczas sobotniej nawałnicy. Zapotrzebowanie na tego typu pomoc jaślanie mogą zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerami telefonów: 573 112 294, 573 112 296 lub 13 446 43 28 najpóźniej do piątku, czyli do 3 lipca. Zgłoszenia będą weryfikowane.

Więcej na temat pomocy można znaleźć na internetowej stronie UM: https://um.jaslo.pl/pl/

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 30 Sty, 2021
  Akcja „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” trwa
  Akcja „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” trwa
  Kilkanaście osób z powiatu stalowowolskiego i z Rzeszowa otrzymuje pomoc w ramach ogólnopolskiej akcji "Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. Organizatorem...
 • 28 Sty, 2021
  Zmiany w strefie parkowania w Jaśle
  Zmiany w strefie parkowania w Jaśle
  W Jaśle zwiększona będzie strefa płatnego parkowania i wzrosną opłaty. Radni zgodzili się na proponowane od kilku miesięcy zmiany –...
 • 20 Sty, 2021
  Wybory wójta Tarnowca przełożone
  Wybory wójta Tarnowca przełożone
  Zaplanowane na najbliższą niedzielę przedterminowe wybory wójta gminy Tarnowiec w powiecie jasielskim nie odbędą się w tym dniu. Decyzją premiera...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj