Gen. Rogoz o ruchu na granicy z Ukrainą
fot. archiwum SG

Na Podkarpaciu,  kolejne polsko - ukraińskie przejście graniczne wznowiło odprawy. To oznacza, że czynne są już 3  :  w Budomierzu ,  Korczowej oraz Medyce. Wciąż zamknięte jest przejście w  Krościenku , a jak długo to potrwa zależy od natężenia ruchu i   zagrożenia  epidemicznego - tłumaczył na naszej antenie  komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej generał Robert Rogoz,.

Wciąż dla podróżnych zamknięte są przejścia kolejowe - w Medyce - prowadzone są tylko odprawy towarowe. Na wszystkich przejściach obowiązują   kontrole sanitarne, czyli podróżni mają mierzoną temperaturę,  funkcjonariusze nie wsiadają do samochodów , pasażerowie i kierowcy muszą  wyjść z aut.  Z tego też powodu czas odprawy się wydłużył - dodał nasz gość.

Z powodu pandemii prawie wszyscy obywatele spoza UE, po przekroczeniu granicy Polski ,  podlegają kwarantannie  - wyjątkiem są  kierowcy transportu międzynarodowego i m.in studenci.

Prawie wszyscy, bo 98 proc.  osób przekraczających granicę,   to obecnie obywatele Ukrainy , 80 proc.  z nich  jedzie do Polski do pracy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj