Dr M. Milczanowski o sytuacji na Białorusi
fot. Archiwum

"Aleksander Łukaszenka oderwał się od rzeczywistości",  uważa dr Maciej Milczanowski z Uniwersytetu Rzeszowskiego.Tak dzieje się po wielu latach rządów każdego  dyktatora otoczonego przez swoje grono. Zdaniem politologa, żeby zachować władzę prezydent Białorusi będzie grał na czas. Z jednej strony będzie dokonywał transferów socjalnych a z drugiej  dawał pozory zwiększania wolności dla społeczeństwa - dodał dr Milczanowski:

Wczorajsza wypowiedź Łukaszenki, że nowe wybory mogą się odbyć dopiero po jego śmierci, może obrócić przeciwko niemu -stwierdził  dr Maciej Milczanowski. Może doprowadzić do odsunięcia od władzy i śmierci politycznej.

Rzeszowski politolog uważa, że gdyby prezydent Białorusi otrzymał wsparcie Rosji, były bardziej uzależniony od swojego wschodniego sąsiada. Ale istnieje jeszcze druga ewentualność - Rosja, znudzona rządami Łukaszenki chce go wymienić na innego polityka. I to nie zachód, ale wschód jest motorem tego co dziej się na Białorusi - dodał  dr Maciej Milczanowski

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj