Goście Kalejdoskopu o kontrowersjach wokół przyszłorocznego budżetu państwa
fot. archiwum

Pod koniec roku sytuacja może być gorsza - powiedział na naszej antenie poseł SLD Wiesław Buż - komentując rekordowy deficyt budżetu państwa na poziomie ponad 109 mld złotych. Zdaniem naszego gościa - w kolejnych miesiącach należy się spodziewać jeszcze mniejszych wpływów z tytułu podatków, być może znów  trzeba będzie pomóc przedsiębiorcom,  którzy z powodu pandemii i prognozowanego  wzrostu zachorowań, będą musieli  ograniczyć działalność.

Tłumacząc dlaczego nie udało się utrzymać planowanego na ten rok  zrównoważonego budżetu, poseł PiS Krzysztof Sobolewski powiedział, że nikt nie wiedział, że wybuchnie pandemia koronawirusa, która ma bezpośredni wpływ na gospodarkę. Jednocześnie dodał, że mimo planowanego olbrzymiego deficytu w budżecie państwa, przedsiębiorcy w ramach tarczy antykryzysowej otrzymali potężny  zastrzyk gotówki. Dzięki temu udało się ocalić miejsca pracy, co więcej z danych GUSu wynika, że wzrosła produkcja przemysłowa. 

Poseł  PiS przyznał, że przed nami trudny czas, ale ma nadzieje, że tak jak do tej pory, uda się zapobiec załamaniu gospodarczemu. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj