K. Moskal: Prezydent powinien podpisać nowelizację ustawy o IPN
fot. Anna Kutrzeba

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Moskal, uważa, że prezydent powinien podpisać nowelizację ustawy o IPN. Wiceszef sejmowej komisji edukacji powiedział na naszej antenie, że przyjęta w ubiegłym tygodniu nowela jest dobrym aktem prawnym.

"W moim odczuciu nie zostało nic innego, jak tylko podpisać ustawę, która była w jakimś stopniu długo oczekiwana" - stwierdził podkarpacki parlamentarzysta. Jak się wyraził - "są pewne problemy, ataki, ale generalnie to dobra ustawa".

Kazimierz Moskal odniósł się także do listu Polskiego Towarzystwa Historycznego, którego władze apelują do prezydenta o niepodpisywanie nowelizacji. Powiedział, że są także apele innych autorytetów, nie tylko historyków, by Andrzej Duda podpisał nowelę.

Kazimierz Moskal zapowiedział, że jutro komisja edukacji zajmie się prezydenckim projektem ustanawiającym 17 marca Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • www 05 Lut, 2018

    " (...) nie rozumiem czasem postaw różnego rodzaju dyplomacji państw innych niż polskiej" - dobre ;) A ja wręcz przeciwnie! Zamiast napisać jakiś konkretny przepis, to się tworzy jakiegoś potworka do interpretacji, to co się dziwić, że są sprzeciwy. Można było zrobić coś dobrego, a tak, to - nomen omen - pokłosie tej dyplomatycznej katastrofy będzie się ciągnęło latami.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj